TRANSPARENT BLACK COLOURED VINYL
ONLY AVAILABLE AT A SELECTED GROUP OF RECORDSTORES/WEBSHOPS WORLDWIDE!
IN NL EXCLUSIEF BIJ CONCERTO & PLATO - SLECHTS 60 STUKS IN NL - MAX 1 PER KLANT
LUISTERSESSIE IN CONCERTO
In Concerto kan je ‘Trying Times’ al een dag eerder dan release komen luisteren én kopen, inclusief mooie goodies.
Concerto Amsterdam | donderdag 12 maart | 17:00 | Toegang is gratis, wel aanmelden via
deze link
De meeste muziekcarièrres volgen een patroon. Eerste albums zijn vaak gedurfd, het tweede ietsje veiliger. Daarna is vaak een rode lijn te trekken: sommige artiesten blijven veilig, anderen nemen langzaamaan weer wat risico. In ieder geval tekent zich altijd wel een patroon af, waarin je achteraf herkent hoe elk album bijdraagt aan de koers van iemands carrière. Niet bij James Blake. Telkens als je hem door denkt te hebben, slaat hij weer een nieuwe weg in. De afgelopen 10 jaar raasde hij van art-pop naar r&b, van glitch naar garage, en van trap naar psychedelica. Dus: wat krijgen we deze keer voor onze kiezen?
Op Trying Times verrast James Blake wederom met iets wat hij nooit eerder geprobeerd heeft: niets nieuws proberen. Trying Times is namelijk een soort revue van Blake’s hele carrière. Zo klinkt Death of Love als een bonustrack van zijn laatste album, maar is het opeenvolgende I Had a Dream een popballade zoals we die kennen van zijn album Friends That Break Your Heart. En wat dacht je van een dosis Indie-rock, **of de hiphop-banger Doesn’t Just Happen? En dan zijn we nog niet eens op de helft.
Het resultaat is een album waarop geen twee nummers hetzelfde klinken, en waar de enige lijm Blake zijn eigen stem is. En die lijm is sterk. Trying Times klinkt, in al zijn veelzijdigheid, als een prachtige collage van het allerbeste van James Blake. Dat is dan in ieder geval géén verrassing. (Jay Frelink)